Do hlubin našeho podvědomí

Už jste se někdy setkaly s tím, že jste „podvědomě“ něco cítili, udělali nebo „podvědomě“ s něčím souhlasili či nesouhlasili? Co to vlastně znamená, když řekneme P O D V Ě D O M Ě? Většina z nás to zná, dokonce to dokáže i pojmenovat, ale málo kdo to dokáže vysvětlit.

  • Jak tedy podvědomá mysl funguje?
  • Jakou hodnotu mají informace přicházející z podvědomí?
  • Co nám porozumění našeho podvědomí řekne o nás samotných?
  • A jak se vlastně k informacím uloženým v našem podvědomí dostaneme?

Abychom tomu porozuměli, tak musíme začít trochu obšírněji.

Určitě si stejně jako já uvědomujete, že během dne děláme mnoho věcí a často si ani v rámci toho jednoho dne nevzpomeneme na všechny svoje činy, slova nebo myšlenky. Říká se, že lidé jsou z 90% nevědomí a jen z 10% vědomí v tom, co dělají, říkají, na co myslí a co pociťují. Zajímavé, že? Znamená to tedy, že z 90% svého času používáme mechanické jednání, mluvení a myšlení. Není pak divu, že je většina lidí se svým životem nespokojena, když si není vědoma toho, nač myslí, co dělá, říká a pociťuje. Ale to by vydalo na samostatný článek.

Vraťme se k naší vědomé a především podvědomé mysli.

Podvědomí pracujícího člověka žijícího ve velkém městě může denně zaznamenat tisíce až desetitisíce zpráv. To je obrovské množství. Podvědomí tak můžeme označit za jakýsi počítač našeho těla, který denně zaznamenává vše, co se děje v našem životě. V podstatě zaznamenává vše po celou dobu naší existence. Vše, co bylo kolem nás řečeno, co jsme kdy viděli, slyšeli a vnímali smysly. Podvědomí tuto práci dělá, protože úroveň našeho vědomí zatím není dostatečně vysoká, nedokáže to zkrátka vše pojmout.

Podvědomí je ta část nás, která neuvažuje, nehodnotí. Přijímá vše jako počítač přijímá data. Zaznamenává vše, co k nám proniká a v důsledku toho nás nechá jednat. Má velký vliv na způsob, jakým žijeme, jednáme, myslíme a cítíme. Kolikrát jste např. viděli reklamu na nové chipsy nebo čokoládu apod. a nechali se jí ovlivnit, aniž byste si to uvědomili? Jak je to možné?  Jednoduše jste se nechali „zhypnotizovat“ – Vaše podvědomí zaznamenalo zprávu a u Vás se ihned objevila chuť novinku ochutnat. Existuje celá řada „hypnotizérů“, tím největším a nejmocnějším je televize. Jistě si dokážete představit, jak zásadním způsobem naše podvědomí, resp. nás ovlivňuje a to nehovořím jen o reklamě.

Co je dále projevem podvědomé mysli? Například duševní napětí, obavy a také sny.

Velkou část podvědomí představují vzpomínky, zapomenuté prožitky a potlačené emoce, které mohou v našem životě způsobit pěknou paseku. Často jsou totiž příčinou nevysvětlitelných stavů úzkosti, fobií, bloků nebo psychických a psychosomatických obtíží.

Můžeme se takových obtíží zbavit? Jsme schopni se nějak dostat k jejich příčině?

Odpověď na obě otázky zní ANO! Tím, že si rozvzpomenete – že najdete ve svém nitru odpovědi a tím klíč ke své „vlastní pravdě“ a uzdravení.

Jedna z účinných cest, jak si rozvzpomenout je REGRESNÍ TERAPIE. V rámci terapie pracuji s klienty v tzv. hladině alfa, tedy ve stavu uvolnění, jako je před spánkem, kdy se vědomí malinko uspí a podvědomí začne vypouštět důležité informace do hloubky vědomí. Vypustí ovšem vždy jen to, co je v daný moment důležité – co musí jít na světlo a co je klient schopen přijmout a zpracovat. Proto je mnohdy zapotřebí více sezení. Vše chce svůj čas.

Více o regresní terapii, mých vlastních zážitcích a zkušenostech si můžete přečíst v ebooku „MÁ CESTA NAPŘÍČ VĚDOMÍM (… aneb od sebelítosti k pochopení). S každou terapií se více a více utvrzuji v tom, jak cenné informace pro nás naše podvědomí má a jak velmi přínosné pro náš život může být, když mu porozumíme.

Nyní už víte, že podvědomá mysl hraje v životě každého člověka daleko důležitější roli, než si řada z nás uvědomuje. Člověk se doslova stává tím, co jeho podvědomí vstřebává. Dávejte si proto pozor na to, co necháváte vstoupit do svého podvědomí, neboť je jen naším služebníkem, který nezná ani dobro, ani zlo. Nerozlišuje, co je dobré a co ne. Dává pouze výsledky toho, co mu předáváme. Jestliže tedy neustále posloucháte o strachu, jste-li obklopeni negativně smýšlejícími lidmi, pak budete reagovat stejně. Podvědomí zaznamená Vaše negativní myšlenky a vrátí Vám je zpět. Na základě toho jste konfrontováni s dalšími negativními myšlenkami, které Vaše podvědomí zaznamená a vrací …. dostáváte se tak do bludného kruhu! A to určitě nechcete! Mám pravdu? 🙂

Přeji Vám jen lásku, pohodu a radost,

Markéta

Markéta Machková
Prostřednictvím poradenské a terapeutické činnosti pomáhá lidem nakročit ke zdravému a spokojenému životu. Pracuje technikou regresní terapie, díky které mění lidem pohled na jejich každodenní realitu. Zkrze vlastní vzpomínky a prožitky mohou proniknout do tajných zákoutí svého nitra a poznat své skutečné JÁ. S velkým nadšením dnes sleduje všechny tyto příběhy odhalení, úžasu a uzdravení. Více se o mě dozvíte zde >>
Komentáře